پاور بانک چند بار گوشی را شارژ می‌کند؟

پاور بانک چند بار گوشی را شارژ می‌کند؟

پاور بانک چند بار گوشی را شارژ می‌کند

تعداد دفعات شارژ پاور بانک: اصلی‌ترین دغدغه خریداران!

رایج‌ترین سوالی که اغلب افراد در هنگام خرید پاور بانک مطرح می‌کنند، آن است که پاور بانک چند بار گوشی را شارژ می‌کند! شاید این سوال کمی عجولانه بنظر برسد اما کاملا بجا و صحیح است زیرا به مهم‌ترین ویژگی پاور بانک یعنی ظرفیت آن اشاره دارد. در واقع اصلی‌ترین شاخصی که در هنگام خرید یک پاور بانک باید مد نظر قرار دهید، همین ظرفیت پاور بانک است.

ظرفیت پاور بانک، عددی است که قدرت پاور بانک و در نتیجه تعداد دفعات شارژ تلفن همراه و سایر دستگاه‌های الکترونیکی شما توسط پاور بانک را نشان می‌دهد. با این اوصاف یک پاور بانک چند بار گوشی را شارژ میکند؟ خب بستگی دارد…

عوامل موثر بر تعداد دفعات شارژ پاور بانک

تعداد دفعاتی که می‌توانید یک گوشی را با استفاده از یک پاوربانک خاص شارژ کنید، تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار می‌گیرد، از جمله:

ظرفیت باتری تلفن هوشمند:

کوچکترین باتری‌های مورد استفاده در تلفن‌های قدیمی‌تر کمتر از ۱۰۰۰ میلی آمپر ساعت ظرفیت دارند، در حالی که ظرفیت بزرگترین باتری‌ها می‌تواند ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعت باشد. تلفن‌های هوشمند فعلی اغلب دارای باتری هایی در محدوده ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ میلی آمپر ساعت هستند. به طور کلی هرچه باتری تلفن کوچک‌تر و ظرفیت آن کمتر باشد، یک پاوربانک به تعداد دفعات بیشتری آن را شارژ خواهد کرد.

بهترین پاوربانک

ظرفیت پاور بانک:

همانند ظرفیت باتری‌های تلفن، ظرفیت پاوربانک نیز بر حسب میلی آمپر ساعت (mAh) بیان می‌شود. بنابراین اگر باتری تلفن شما ۳۰۰۰ میلی آمپر ساعت باشد، یک پاوربانک با ظرفیت ۱۰۰۰۰ میلی آمپر ساعت باید به راحتی گوشی شما را ۳ بار شارژ کند، اما این موضوع به همین سادگی‌ها نیست!

اول از همه، باید در نظر داشته باشید که ظرفیت اسمی سلول‌های تشکیل دهنده یک پاوربانک با ظرفیت خروجی واقعی قابل استفاده، برابر نیست. عدد درج شده روی پاور بانک در واقع ظرفیت اسمی آن است. ظرفیت واقعی پاور بانک حدود دو سوم ظرفیت اسمی آن خواهد بود. بنابراین برای محاسبه تعداد دفعات شارژ لازم است ظرفیت واقعی را در نظر بگیرید.

در مقاله‌ زیر نحوه محاسبه ظرفیت واقعی پاور بانک را نیز آموزش داده‌ایم.

مصرف فعلی انرژی تلفن:

نکته دیگری که باید در نظر گرفته شود، مصرف مداوم انرژی تلفن است. مرور صفحات وب، گوش دادن به موسیقی، استفاده از بلوتوث و … همگی باعث افزایش مصرف انرژی تلفن همراه خواهند شد. میزان تخلیه باتری تلفن در حالت بدون استفاده، بسیار کمتر از زمانی است که مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بنابراین، اینکه گوشی خود را در حالت بیکار به پاور بانک وصل می‌کنید یا در حالت فعال، بر تعداد دفعات شارژ تأثیر می‌گذارد.

پاور بانک 10000 میلی آمپر ساعتی

پاور بانک ۱۰۰۰۰ چند بار گوشی را شارژ میکند؟

پاور بانک ۱۰۰۰۰ میلی آمپر ساعتی، یک پاوربانک با ظرفیت متوسط در نظر گرفته می‌شود. ظرفیت واقعی پاور بانک ۱۰۰۰۰ میلی آمپر ساعت حدود ۶۶۶۰ میلی آمپر ساعت است که به شما امکان می‌دهد اکثر گوشی‌های هوشمند جدید را حدود ۱٫۵ بار شارژ کنید.

اندازه باتری گوشی هوشمند در هر دستگاه متفاوت است. در حالی که ممکن است تلفن‌های هوشمند دو سال قبل هنوز باتری ۲۰۰۰ میلی آمپر ساعتی داشته باشند اما تلفن‌های جدید باتری ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعتی دارند. بنابراین اگر گوشی شما کاملا جدید است (یعنی باتری آن ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعت ظرفیت دارد)، پاور بانک ۱۰۰۰۰ میلی آمپر ساعتی می‌تواند حداقل یکبار آن را شارژ کند.

اگر قصد دارید علاوه بر گوشی هوشمند خود دستگاه‌هایی نظیر ایرباد، کتابخوان الکترونیکی و … را شارژ کنید، یک پاور بانک با ظرفیت حداقل ۱۵۰۰۰ میلی آمپر ساعت انتخاب نمایید.

پاور بانک ۲۰۰۰۰ چند بار گوشی را شارژ میکند؟

یک پاوربانک ۲۰۰۰۰میلی آمپر ساعتی در واقع دارای ظرفیت واقعی ۱۳۳۰۰ میلی آمپر ساعت است. برای محاسبه تعداد دفعات شارژ کافی است ظرفیت واقعی پاور بانک را بر ظرفیت باتری گوشی هوشمند (که به طور معمول ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعت است) تقسیم کنید.

بنابراین یک پاور بانک ۲۰۰۰۰ میلی آمپر ساعتی می‌تواند گوشی هوشمند ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعتی را ۳ تا ۳٫۵ بار شارژ نماید.

پاورباک 5000 واتی

پاور بانک ۳۰۰۰۰ چند بار گوشی را شارژ می‌کند؟

ظرفیت واقعی پاور بانک ۳۰۰۰۰ میلی آمپر ساعتی حدود ۲۰۰۰۰ میلی آمپر ساعت خواهد بود. اگر ظرفیت باتری گوشی را به طور معمول ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعت در نظر بگیرید، می‌تواند ۵ بار به طور کامل توسط این پاور بانک شارژ شود.

پاور بانک ۵۰۰۰ چند بار شارژ میکند؟

ابتدا باید بررسی کنید که ظرفیت واقعی آن چقدر است. ظرفیت واقعی این پاور بانک‌ها حدود دو سوم ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعت است که حدود ۳۳۳۰ میلی آمپر ساعت خواهد شد. تقریباً ظرفیت باتری همه گوشی‌های آیفون به جز مدل‌های بزرگ‌تر مانند 12 و 13 Pro Max کمتر از این مقدار است. این بدان معناست که شما می‌توانید آیفون خود را با پاور بانک ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعتی، ۱ بار به طور کامل شارژ کنید.

تلفن‌های هوشمند اندرویدی مانند: گوشی‌های سامسونگ و وان پلاس اغلب دارای باتری ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعتی یا حتی ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعتی هستند. بنابراین شما نمی‌توانید این دستگاه‌ها را با پاور بانک ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعتی به طور کامل شارژ نمایید.

جمع بندی

اینکه پاور بانک چند بار گوشی را شارژ می‌کند، به ظرفیت واقعی پاور بانک و همچنین ظرفیت باتری گوشی بستگی دارد. ظرفیت واقعی پاور بانک حدود دو سوم ظرفیت اسمی آن خواهد بود. برای بدست آوردن تعداد دفعات شارژ کافی است ظرفیت واقعی پاور بانک را بر ظرفیت باتری گوشی تقسیم کنید.

ظرفیت باتری گوشی‌های هوشمند جدید به طور معمول ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعت است. با این حال برخی از گوشی‌های هوشمند می‌توانند ظرفیت باتری بیشتری داشته باشند که تعداد دفعات شارژ را کاهش خواهد داد. برای مشاهده انواع پاور بانک یوگرین با ظرفیت‌های گوناگون به سایت ایران یوگرین مراجعه کنید. تمامی محصولات برند یوگرین در این سایت همراه با گارانتی از نماینده یوگرین در ایران، آسان پیشرو، برای مشتریان عزیز ارسال می‌گردد.